Informace o 9. sezóně

Informace o 9. sezóně

Pár týdnů jsme byli mimo dosah. Kvůli tomu jsme vás bohužel neinformovali o několika posledních updatech, což platí i o samotné 9. sezóně. V tomto článku tedy shrneme veškeré informace, které o 9. sezóně potřebujete vědět. To platí zvlášť pro ty, kteří ještě neměli tu šanci si aktuální sezónu zahrát. Nepůjde ale jen o novinky z verze 9.00, ale o kompletní souhrn toho, co lze ve hře aktuálně nalézt v aktuální verzi.

Konec 8. sezóny

Osmá herní sezóna skončila tím, že vybuchla sopka Volcano a zničila tím oblíbené město Tilted Towers. Tento krok byl asi nejvíce kontroverzní. Na všechny změny mapy v 9. sezóně se podíváme ve speciálním článku, který pro vás chystáme. Tady je malá ochutnávka:

Tématikou 9. sezóny je futurismus. Není se tak čemu divit, že vývojáři přidali do hry prvky, které vypadají jako ze Sci-fi filmu. Do této tématiky byla změněna také města Retail Row a Tilted Towers.

Další důležitou událostí při ukončení sezóny byl výběr zbraně, která se má vrátit do hry. Vývojáři tak dali hráčům na výběr ze dvou zbraní, z níž okamžitě s jasnou převahou zvítězil Drum Gun, který připomíná samopal Thompson z dob prohibice v USA.

Novinky v 9. sezóně

Novinky, které přinesla aktuální sezóna se nesou převážně v duchu změn mapy. Nejde ani tak o obměnu lokací, ale spíše o nové prvky pro přesun po mapě.

Mezi první takovou novinku patří například vzdušné proudy, které se rozléhají kolem Loot Lake a Fatal Fields, jsou ale dostupné i další samostatné okruhy kolem nové Lokace Mega Mall (Retail Row) a Neo Tilted (Tilted Towers)

Jet Stream
Okruh vzdušného proudu kolem bývalého města Retail Row

Druhou novinkou jsou levitující stanice, neboli platformy. Stanic je po mapě rozmístěných hned několik a jejich pozice se během zápasu nemění. Na vzdušnou stanici se dá snadno dostat pomocí jednoho ze čtyř vírů po jejím obvodu. Uvnitř stanice se poté nachází jedna až tři truhly a nějaká munice navíc.

Skok ze stanice je možné provádět opět přes jeden z vírů na okraji, přičemž pokud hráč z víru odjede na bok, otevře se mu vždy padák a nemusí se tak strachovat o svůj život kvůli poškození z pádu. Pokud však ze stanice skočí mimo vír, padák se mu neotevře a pád ho zabije (což neplatí v případě, že má u sebe předmět Gliders – Padáky).

Stanice však nabízí ještě jedno nechutné překvapení, kterým je vypnutí vírů, ke kterému dojde s jednou z posledních vln bouře. Nahoře se tedy rozhodně nevyplatí delší dobu kempovat v případě, že hráči nemají dodatečné padáky u sebe. Nedostali by se tak dolů.

Platforma
Vzdušná platforma

Nový způsob získávání výbavy

Dříve bylo běžné sbírat zbraně převážně z truhel a ze země. Občas se do toho objevil také Supply Drop. Nyní si pro nás vývojáři připravili další způsob. Nově jsou na některých částech mapy dostupné malé drony, které po sestřelení nabídnou lepší loot, než kdejaká truhla. Tyto drony se vždy nachází v lokaci, která je na mapě označena žlutou barvou. Lokace se však v každém zápase mění.

Krátce po spuštění sezóny bylo možné získat z dronů mnoho předmětů se zlatou vzácností (legendary), na což si spousta hráčů stěžovala. Vývojáři proto nedávno drony upravili a nově z nich padají o trochu horší zbraně.

Dron Loot Carrier
Zásobovací dron Loot Carrier

Změny zbraní

Se spuštěním nové sezóny se dosti obměnila i rotace dostupných zbraní. Hráči si tak musí rozmyslet, co budou v aktuální sezóně používat. Kromě samopalu Drum Gun došlo i k dalším radikálním změnám.

Nebylo by to tak závažné, kdyby se vývojáři nerozhodli nahradit pumpovací brokovnici. Ve hře tak zůstala pouze stará Tactical Shotgun, která sice nabízí větší rychlost střelby, ale uděluje malé poškození. Za původní pumpovací brokovnici dostali hráči náhradu ve formě bojové brokovnice Combat Shotgun. S ní se kompletně změnila mechanika střelby. Combat Shotgun je tak použitelná i na střední vzdálenosti, ale je s ní nutné mířit daleko přesněji, než s jakoukoliv předchozí variantou brokovnice.

Combat Shotgun
Combat Shotgun

Kvůli novým zbraním bylo potřeba dočasně odstranit některé zbraně ze staršího arzenálu. Ve hře tak nově totálně chybí klasické SMG ve formě MP5 a spousta dalších zbraní. Náhradou za starý samopal je pouze chabá varianta zbraně UZI.

Hráči navíc nemají šanci najít lepící granáty Clinger ani balónky pro létání. To samé platí i o dalších podpůrných předmětech.

Spolupráce s Johnem Wickem a nová zbraň Tactical Assault Rifle

Po nedávném uvedení třetího dílu akčního filmu John Wick 3, kde hrál v hlavní roli známý herec Keanu Reeves, navázal Epic s filmaři spolupráci a přinesl do hry nový skin postavy Johna Wicka spolu s novým limitovaným herním režimem. Skin Johna Wicka se opět velmi povedl a po ukončení onoho LTM zůstala ve hře navíc nová útočná puška s názvem Tactical Assault Rifle.
Tactical Assault Rifle

Battle Pass

S novou sezónou samozřejmě přišel i nový Battle Pass, který nabízí pouze pár zajímavých skinů. Než připravíme článek o všech možných odměnách, můžete se zatím podívat na představovací video:

Která novinka z 9. sezóny se vám líbí nejvíc? Nebo se vám snad lépe hrálo v předchozí sezóně? Dejte nám vědět do komentáře.

Napsat komentář