Epic a kopírování nápadů

Epic a kopírování nápadů

Společnost Epic Games byla v minulosti vícekrát soudně obviněna za porušování autorských práv. V tomto článku se podíváme na to, zda jsou tato obvinění vážně na místě. 

Obvinění 

Již mnoho lidí se snažilo učinit právní kroky proti rozhodnutí vývojářů hry Fortnite. Jednalo se o přidání různých věci do režimu Battle Royale. Právní soudy vedené proti Epicu dopadly zatím neúspěšně. 

Podívejme se tedy na náš seznam 10 věcí ve Fortnite, které byli napadeny, že jsou kopií něčeho jiného. 

1. Ark skin

ark skin

Ark Skin vypadá velmi podobně jako hrdina Overwatch.Tento skin se objevil na scéně 10. ledna 2019. Řekněme si, že má velmi známý vzhled. Ať už je to svatozář kolem hlavy, křídla nebo oblečení, tak si lidé myslí, že je to kopie od Overwatch.

2. Systém Ping

Značení s metry

Předtím se musela nejdřív rozkliknout mapa a až poté šlo místo označit. Když byl konečně 28. února vydán zbrusu nový systém pingování ve kterém to není už tak složité, tak byli náhle obviněni z krádeže myšlenky ze hry Apex Legends.

3. Stavění

mód playground

Možnost postavit si hradbu, schody, či něco jiného je absolutním výtvorem Epic Games. Hra díky této vymoženosti vyniká. Hráči mohou sklízet materiály z celé mapy a budovat pevnosti. Nyní mají k dispozici kreativní režim, který dává hráčům neomezené položky a materiály, aby si vytvořili to, co chtějí!

4. „Foraged“ položky

Aktualizace 8.20

Co tím myslíme? Uživatel Redditu AndrewIsCoolio, zveřejnil 18. března koncept Lazy Lagoon, který zahrnoval přidání kokosových ořechů do nového umístění, které by mohli hráči spotřebovat a zvýšit jejich zdraví.

Epic vydal patch v8.20 27. března a tam to bylo! Kokos spolu s banány a paprikou byli přidány do hry.

5. Fresh emote

Fresh-emote

Fanoušci Fresh prince Bel-Air milují Fresh emote.

Muž jménem Alfonso Ribeiro selhal ve svém právním procesu proti Epic Games za údajnou krádež jeho ‚Carlton Dance‘ z Fresh Prince of Bel-Air a přejmenování na ‚Fresh‘ emote.                                        

6. Respawn dodávky

tajemná dodávka

Je tu jeden nápad, který stále přichází a mnoho fanoušků věří, že brzy změní způsob, jakým se hra hraje – respawn dodávky. Ve hře nikdy nebyla funkce respawn. Avšak s rostoucí popularitou Apex Legends, který umožňuje respawn není snadno soutěžit. Mnoho lidí očekává, že v blízké budoucnosti se ve Fortnite objeví kopie respawnu.

7. Světelné označování

Vedoucí světelné paprsky pomáhají hráčům při pádu z bitevního busu. Možná jste si všimli, že umístění značky nyní vede obrovský paprsek světla, který se objevuje na obrazovkách při hraní. Je to opravdu užitečné, že? Například, pokud váš tým chce dopadnout na Sunny Steps a pak se pohybovat do Lazy Lagoon, můžete se světlem těchto značek řídit.

8. Drop z nebe

Supply-drops

Nebo-li airdrop můžeme najít ve Fortnitu, ale to není poprvé, kdy někteří fanoušci viděli tento koncept. S tímto nápadem jsme se mohli setkat ve hře Call of Duty, který má airdrop nazývaný jako balíčky péče.

9. Battle Royale

Fly Explosives

Líbila se Epicu hra PUBG, a tak vznikl Battle Royale? PUBG byl známý jako vůdce bitevního trhu, s klíčovým slovem „byl“. Fortnite od té doby, co vytvořil režim převzal korunu. Uprostřed tohoto úspěchu vývojáři PUBG kdysi tvrdili, že Epic Games ukradl jejich nápad.

10. Pirátské téma

Pirátská loď

Našel inspiraci Epic ve hře Sea of Thieves? Neradi to říkáme, ale řekneme to. Hlavní téma pro sezónu 8 by mohlo vypadat trochu jako něco, co právě okopirovali.

Jaký je lepší způsob porazit pirátskou hru, která vzrůstala v popularitě, a zabránit lidem, aby se odklonili od Fortnite? No přece přivést pirátské téma na svou vlastní půdu.

Support a Creator

Líbil se ti tento náš článek? Naši tvorbu můžeš podpořit pomocí použití kódu Support a Creator: Nejdeto. Děkujeme!

Napsat komentář